Новини

3D-ПРИНТИНГ НА ФАКУЛЬТЕТІ ІНЖЕНЕРНОЇ МЕХАНІКИ ЗОКРЕМА НА КАФЕДРІ ГАЛУЗЕВОГО МАШИНОБУДУВАННЯ ТА АГРОІНЖЕНЕРІЇ

Основною рисою сучасного суспільства є стрімкий розвиток техніки, зокрема, електроніки, робототехніки, нанотехнологій, що виявляє потребу у досвідчених фахівцях як в Україні, так і в світі. Саме тому у Хмельницькому національному університеті на факультеті інженерної механіки створені всі необхідні умови для якісної підготовки конкурентоспроможних спеціалістів технічних та інженерних галузей (моделювання та проектування різних за складністю систем).

Минулого року, в рамках проекту TEMPUS “Knowledge Transfer Unit”, за сприяння завідувача кафедри комп’ютерної інженерії та системного програмування професора Поморової О.В., факультет інженерної механіки отримав сучасний 3D-принтер моделі ZORTRAX M200. Використання найсучаснішого апаратного забезпечення 3D-технологій у навчальному процесі для студентів та викладачів суттєво підвищило його ефективність.

Для моделювання різноманітних деталей та механізмів в університеті використовується програмний продукт SOLIDWORKS, який надає широкий спектр потужних і гнучких функціональних можливостей 3D-моделювання та інженерного проектування і дозволяє значно прискорити процес розробки виробів будь-якої складності та призначення. SOLIDWORKS в автоматизованому режимі дозволяє виконувати такі завдання як проектування обладнання, створення креслень, проведення аналізу та різноманітних інженерних розрахунків, створення анімації, рендерингу, а також перевірку відповідності конструкції реальним умовам експлуатації.

SOLIDWORKS у поєднанні з 3D-принтером представляє собою потужний інструмент майбутнього фахівця-механіка. SOLIDWORKS дає можливість змоделювати деталь, а 3D-принтер «роздрукувати» її. Студенти факультету інженерної механіки у повному обсязі вивчають технологію 3D-принтингу, моделюють різноманітні механізми, «друкують» окремі деталі для зборок. Зокрема, моделюють та виготовляють деталі, які потребують заміни. Ось лише один із прикладів моделювання та виготовлення кнопки системного блоку, який виконали студенти спеціальності «Галузеве машинобудування» (спеціалізація: «Машини та апарати харчових виробництв»)  кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії: